ArtPeople

Om People'sPress

ArtPeople’s bøger udkommer på henholdsvis People’sPress og People’sPress junior.

Vores udgangspunkt er, at kvalitet og kommerciel succes ikke udelukker hinanden.

Vi laver gode bøger i alle genrer, og efterfølgende gør vi vores yderste for at fortælle danskerne om dem. Vi accepterer ikke dogmet om, at bogen kun er for de få. Gode bøger er for alle, og gode bøger er fantastiske til at formidle historier, debat, tanker, følelser og stor kunst.

Kontakt

ArtPeople | People'sPress
Vester Farimagsgade 41
DK-1606 København V
telefon: +45 3311 3311
info@artpeople.dk

 

Signe Holten | PR manager
mobil: +45 2265 5244
signe.holten@artpeople.dk

Tamara Zlebacic von Pein | PR manager
mobil: +45 2265 5234
tape@artpeople.dk

Louise Thuesen | Digital Promotions Manager
mobil: +45 2265 5197
louise.thuesen@artpeople.dk

Anja Linnet (Barsel) | PR manager
mobil: +45 2265 5348
alin@artpeople.dk

Lise Nielsen | HR & Business Affairs
mobil: +45 2265 5231
lise.nielsen@artpeople.dk

Louise Dorthea Vind | Kontaktchef
mobil: +45 2518 7056
lovi@artpeople.dk

Marianne Kiertzner | Redaktionschef
mobil: +45 2265 5246
maki@artpeople.dk

Thilde Nybro Pfeifer (Barsel) | Foreign Rights
mobil: +45 2265 5315
thilde@artpeople.dk

Lisbeth Møller-Madsen | Seniorredaktør
mobil: +45 2518 7075
lmm@artpeople.dk

Pernille Wass | Seniorredaktør
direkte: +45 2265 5247
wass@artpeople.dk

Thomas Rasmussen | Redaktør
mobil: +45 2265 5240
thomas.rasmussen@artpeople.dk

Birgitte Franch | Redaktør
mobil: +45 3311 3311
bifr@artpeople.dk

Truels Præstegaard | Redaktør
mobil: +45 2518 7070
trso@artpeople.dk

Rasmus Holm-Pedersen | Redaktør
mobil: +45 2518 7023
rahp@artpeople.dk

Christel Hvalsøe Brinkløv | Redaktør
mobil: +45 2265 5174
chb@artpeople.dk