ArtPeople

Kontakt

ArtPeople

Vester Farimagsgade 41
DK-1606 København V
telefon: +45 3311 3311
info@artpeople.dk

Ledelse

Jan Degner | Adm. direktør
direkte: +45 7221 5232
jan.degner@artpeople.dk

Jakob Kvist | Kreativ direktør
direkte: +45 7221 5233
mobil: +45 2265 5233
kvist@artpeople.dk

PR

Signe Holten | PR manager
mobil: +45 2265 5244
signe.holten@artpeople.dk

Tamara Zlebacic von Pein | PR manager
mobil: +45 2265 5234
tape@artpeople.dk

Louise Thuesen | PR & Digital promotion manager
mobil: +45 2265 5197
louise.thuesen@artpeople.dk

People'sPress

Lise Nielsen | HR & Business Affairs
mobil: +45 2265 5231
lise.nielsen@artpeople.dk

Louise Dorthea Vind | Kontaktchef
mobil: +45 2518 7056
lovi@artpeople.dk

Marianne Kiertzner | Redaktionschef
mobil: +45 2265 5246
maki@artpeople.dk

Thilde Nybro Pfeifer (Barsel) | Foreign Rights
mobil: +45 2265 5315
thilde@artpeople.dk

Lisbeth Møller-Madsen | Seniorredaktør
mobil: +45 2518 7075
lmm@artpeople.dk

Pernille Wass | Seniorredaktør
direkte: +45 2265 5247
wass@artpeople.dk

Thomas Rasmussen | Redaktør
mobil: +45 2265 5240
thomas.rasmussen@artpeople.dk

Birgitte Franch | Redaktør
mobil: +45 3311 3311
bifr@artpeople.dk

Truels Præstegaard | Redaktør
mobil: +45 2518 7070
trso@artpeople.dk

Christel Hvalsøe Brinkløv | Redaktør
mobil: +45 2265 5174
chb@artpeople.dk

Lilja Hardt | Redaktør
mobil: +45 2518 7079
liha@artpeople.dk

People’sPress Jr.

Pernille Wass | Forlagsleder
mobil: +45 2265 5247
wass@artpeople.dk

Thilde Nybro Pfeifer (Barsel) | Foreign Rights
mobil: +45 2265 5315
thilde@artpeople.dk

Foreign Rights

Thilde Nybro Pfeifer (Barsel) | Foreign Rights
mobil: +45 2265 5315
thilde@artpeople.dk

ArtPeople Foredrag

Marianne Pedersen | Booking Manager
mobil: +45 2265 5238
marianne.pedersen@artpeople.dk

Joy Caroline Morgan | Booking Manager
mobil: +45 2265 5241
jomo@artpeople.dk

Musik & DVD

Anne Sofie Jeremiassen | Digital Markeds- og Musikchef
mobil: +45 2265 5227
ajer@artpeople.dk

Kenneth Skriver | Product manager musik/DVD
kenneth.skriver@artpeople.dk

Ditte Degner | Digital Promotion
mobil: +45 2265 5229
dide@artpeople.dk

Anja Linnet | Promotion Manager
mobil: +45 2265 5348
alin@artpeople.dk

Salg & Marketing

Bent Mouritzen | Salgs- & marketingchef
direkte: +45 7221 5249
bemo@artpeople.dk

Titi Sørensen | Key account manager
mobil: +45 2265 5245
titi@artpeople.dk

Produktion

Peter Skriver | Produktionschef
direkte: +45 3311 3311
mobil: +45 2265 5230
skriver@artpeople.dk

Rasmus Funder | Grafiker
mobil: +45 3070 6202
rafu@artpeople.dk

Lene Gammelgaard | Grafiker
mobil: +45 2265 5248
lega@artpeople.dk

Digital

Anne Sofie Jeremiassen | Digital Markeds- og Musikchef
mobil: +45 2265 5227
ajer@artpeople.dk

Bjørn Bengtsson | Digital Content Manager
mobil: +45 2265 5242
bjbe@artpeople.dk

Signe Jæger | Web Manager
mobil: +45 2265 5317
simo@artpeople.dk

Kristian Ravn | Marketing- og innovationskoordinator
direkte: 3311 3311
kra@artpeople.dk

Thilde Nybro Pfeifer (Barsel) | Content Manager
mobil: +45 2265 5315
thilde@artpeople.dk

Ditte Degner | Digital Promotion
mobil: +45 2265 5229
dide@artpeople.dk

Offbeat

Jacob Ødegaard | Adm. direktør Offbeat - Booking Agent
mobil: +45 2518 7093
jacob@offbeat.dk

Nicolaj Bundesen | Kreativ direktør Offbeat
mobil: +45 2265 5237
nibu@artpeople.dk

Anton Voss | Booking agent
mobil: +45 2518 7095
anton@offbeat.dk

Johnny Eickworth | Booking Agent
mobil: +45 4013 1206
johnny@offbeat

Mette Overskov | Booking assistent
mobil: +45 2518 7041
mette@offbaet.dk

Økonomi

Claus Pfeffer | Regnskabschef
mobil: +2265 5392
clpf@artpeople.dk

Kenneth Petersen | Controller
mobil: +45 2265 5388
kepe@artpeople.dk

Anja Friis Bundgaard | Regnskabsassistent
mobil: +45 2518 7021
anbu@artpeople.dk